مدیریت املاک و دارایی

 

برای هر آنچه که آسایش ما را فراهم می کند از سلامت جان و روح تا امکانات مادی، مراقبت هم لازم است و هم عاقلانه.

اینها برای ما آنچنان ارزشمند هستند که گاهی در زندگی خود به آنها تکیه داریم و سرمایه معنوی و مادی ما به شمار می آیند. املاک ما محل امن زندگی و کار ما هستند.  حالا که جهان در حال بهره گیری از بهترین سیستم های نگهداری املاک و مستغلات است ما هم این امکان را داریم که نگهداری املاک خود را با استفاده از سیستم های نو راحت تر انجام دهیم.

 یک آشنایی کوتاه با این سیستم را با هم میخوانیم.

راه حل اساسی برای مدیریت امکانات و دارایی های منقول و غیر منقول است.

دارایی های ثابت و متحرک ، مدیریت تعمییرات و نگهداری، لجستیک و فعالیتهای مالی آن را بعهده می گیرد.

فرایند محور و گزارشات تعاملی است.

تبدیل به پایگاه دانش دارایی های شما خواهد شد.

ثبت اسناد، معرفی سِمت و مسئولیت های کارکنان، GIS ، BIM هم یک زیربنای مستحکم و قابل اعتماد دارد و هم سایه بانی برای آسودگی کاربر.

 

حالا اگر بخواهیم به تفصیل این سیستم را بشناسیم بیشتر با هم میخوانیم.

سيستم مدیریت املاک و مستغلات، متشکل از مجموعه سیستمها و نرم افزارهایی است که کلیه فرآيندهای مرتبط با دارایی های ملکی شما را پشتیبانی میکند. فرایندها  تملک اراضي، فروش، تهاتر، اجاره در این سیستم مکانيزه شده است. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که به گونه ای دارایی های ملکی دارند یا به فعاليت‌هاي عمراني مي‌پردازند متقاضی استفاده از این سیستم می باشند.

ارتباط تنگاتنگ پایگاه های اطلاعاتی ابزارهای این راه حل با پایگاه های اطلاعات مکانی (GIS) و همچنین تصاویر دو بعدی و سه بعدی از ساختمانها و ادوات درونی آنها این راه حل را به یک راه حل یکتا و تعاملی (interactive) تبدیل کرده است.

سیستم مدیریت املاک و مستغلات سیستمی است که اطلاعات دارایی های ملکی سازمان را آرشیوکرده و اطلاعات تعمیرات و نگهداری املاک را مدیریت می کند.این سیستم مبتنی بر پایه پایگاه اطلاعاتی داده مکانی((GIS که اطلاعات دارایی های ملکی سازمان را آرشیوکرده و اطلاعات تعمیرات و نگهداری املاک را نیز مدیریت می کند

اما چرا از سیستم مدیریت دارایی استفاده کنیم؟

 

پس از اینها وقتی از درب ساختمان خود خارج می شویم،  نه تنها مطمئنیم که دارایی فیزیکی ما سر جای درست خود قرار دارد بلکه از امنیت اطلاعاتی، مالی و فنی آن دارایی هم آگاه ایم  و هم آسوده.